Kategorie
artykuły

5 powodów dla których warto czytać Pismo św.

Co takiego jest w tej księdze, że została przetłumaczona na najwięcej języków na świecie, czytają ją ludzie z różnych kultur i narodów przez ponad 2000 lat?
Dlaczego warto je czytać?

Jaką wartość wnosi w życie tych, którzy ją czytają?

#1 Kiedy czytam Pismo św. poznaje Boga. On to tak zaplanował. Poznaję Jezusa – jaki był dla ludzi. Dowiaduję się, co mówił, jak ich traktował, dokąd ich prowadził.

#2 Kiedy czytam Pismo św. poznaję siebie i innych. Jezus zna nas ludzi lepiej niż my sami siebie znamy. Tam dowiaduję się o innych, którzy mieli podobne pytania i zmagania. To mi pomaga.

#3 Kiedy czytam Pismo św. odkrywam życie. Jezus mówi, że Jego słowa dają życie. Trudno oczekiwać, że otrzymam to życie nie słuchając Jego słów. Jego słowo mnie ożywia.

#4 Kiedy czytam Pismo św. zatrzymuję się. Mam okazję pomyśleć, popatrzeć. Zadać pytanie. A to jest trudne kiedy wszystko biegnie. Kiedy otwieram Pismo, wszystko się zatrzymuje.

#5 Kiedy czytam Pismo św. działa Duch św. To On natchnął Pismo. To On teraz pomaga mi je zrozumieć. On pomaga mi zastosować to, co rozumiem. On daje moc do przemiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *